(0216) 302 80 80

implant_fiyatları

implant

 

İmplant diş operasyonuna başlamadan önce, yapılacak implantın nasıl olması gerektiği büyük bir titizlikle belirlenir. Uygulama öncesinde üç boyutlu olarak hazırlanmış modellerle hasta operasyon sonrası dişlerinin nasıl olacağı konusunda bilgilendirilir. Her türlü ayrıntı, operasyon öncesi belirlendiği için, uygulama sırasında hiçbir riske yer yoktur.

İmplant diş tedavisinde, dişin çekilmesinden hemen sonra implant dişin yerleştirilmesi ve dişin çekilmesinden sonra geçen iki ay içinde kemiğin istenilen güce gelmesi suretiyle implant dişin yerleştirilmesi olmak üzere iki yöntem mevcuttur. Birinci yöntemin bir diğer adı “Yükleme”dir. Eğer implant merkezine gelen hasta uzun bir süre önce dişini kaybetmişse çene kemiği için herhangi bir bekleme süresi gerekli değildir.

İmplant diş operasyonun en başında hastanın ağzında gerekli hijyen sağlanır. Sonrasında implant konusunda uzman diş hekimi, daha önce kararlaştırıldığı gibi, implant dişleri hastanın ağzına yerleştirir. Daha sonra yapılan implantların kemiğe iyice yerleşmesi beklenir. Bekleme süresi, kullanılan implantın kalitesine, markasına göre değişmektedir.

Kaynama iki ila altı ay içinde bahsedilen koşullara göre gerçekleşir. Kemikle tam bir kaynama sağlandıktan sonra, üst kısmı yerleştirmede daha iyi bir görüş elde etmek için diş eti hafifçe kaldırılır. Bundan sonra ise zirkoryum ya da porselenden yapılmış diş uygun bir şekilde yerleştirilir.

İmplant Günümüzde uygun koşullar altında cerrahi olarak kronla yerleştirilen ve takılan implant çok başarılı olduğu ispatlanmıştır.İmplant diş çürüğünden etkilenmez ama diş eti hastalıklarından etkilenebilirler.Bakteriler diş eti yoluyla sızıntı yapabilir ve buda implant yüzeyini bozarak başarısızlığa neden olur.

 

İmplant uzun süre sağ kalması için titiz bir fırçalama son derece önemlidir.İmplant diş kaybı için kesin çözüm çiğneme için gereken müthiş kuvveti sağlarlar.

İmplant yani Kemikteki titanyum,köklerin üzerine vidalanan kronlar yada köprüler rijidite ve sağlamlığı sağlayabilir böylece size güzel gülüşünüzü geri verir.Onlarla bir elmayı rahatça ısırabilirsiniz.

implant başarılı bir şekilde osseointegrate edildiğinde ve iyi bakıldığında,hiç zaman sınırlamaları yoktur.üzerlerinde ki kronların ya da köprülerin nadiren yenilenmesi gerekir.

İmplant uygulamasından sonra gerekirse,eskisi kolayca çıkarılıp yenisi takılır ve bunların hepsi dakikalar içerisinde biter.alternatif olarak,aynı köprü çıkarılıp cüzi miktara tamamen porselen kaplanabilir,yeniden vidalanır ve yeniymiş gibi iyi olur.ilk dental implant 1965 de takılmıştır hala fonksiyonu iyidir,ama günümüz implant çok daha iyidir.

İmplant tedavisi için önceden insanlar çevrelerindeki kemikler gelişsin diye 6 ay bekliyorlardı ama en yeniler için 3 haftada yeterlidir.Bazı durumlarda ağzınızdaki tüm implantları ve dişleri bir günde yaptırabilirsiniz.bu aynı gün diş tekniğidir.Dental implantlar için sadece diş gıcırdaması çok sigara ve yetersiz ağız hijyeni çok tehlikelidir.

Doğal ve Görünmez İmplantlar . Tek Diş Boşluklarında İmplantlar !

Herkez bir dişini kayıp edebilir.Bu genelikle saniyeler içerisinde meydana gelir spor yaparken yada uyurken diş kayıpları gerçekleşebilir.İmplantlar bu küçük problemi doğal ve görünmez biçimde çözebilir.Diş hekimlerimiz ,  ileri teknoloji ürünü küçük diş kökünü doğal  dişin çene içerisinde bulunduğu şekilde konumlandırır.Bu işlem genellikle dişkekimlerimizin uyguladığı herhangi bir diğer rutin tedaviden daha uzun sürmez.İmplamt iyileşinceye kadar geçici bir restorasyon boşluğu doldurur.Daha sonra nihai diş kronunuz kalıcı bir biçimde yerine takılır.Yeni kök ile çenedeki yerine sıkıca tutunur ve kendi doğal dişleriniz gibi hissedilir.

İmplantlar İçin Hiçbir Zaman çok geç değildir.

İmplant destekli dişlerinizle kendi dişinizmiş gibi çiğneyebilecek , konuşabilecek ve gülümseyebileceksiniz.Geleneksel bir protezle elde eldilmesi çok zor ve hatta imkansız olan mükemmel seviyede doğal bir güzelliğe kavuşacaksınız.Destek olarak kullanılabileecek kendi dişlerinizi artık mevcut değil , Ve hatta kendi doğal dişlerinizden bazıları mevcut olsa dahi,  protezin kalıcı ve stabil bir biçimde tutunabilmesi için genellikle uygun durumda değiller. Protez sadece damağınıza tutunmakta ve ideal bir vakada ağız mukozası ve dişetine vakım ile tutunarak durabilmekte. Ne var ki , üzerine yük bindirilmeyen çene kemiği kullanılmayan kas gibi zamanla küçüleceğinden , zaman geçtikçe vakum etkisi azalacaktır.

İMPLANT TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANABİLİR?

Diş eksikliği olan hastalar, ya da hareketli protez kullanımında zorluk çekenlere, eğer genel sağlık durumları da müsaitse implant uygulaması yapılabilmektedir. Müdahale edilemeyen diabet hastaları, ciddi kemik rahatsızlıkları olanlar, yüksek tansiyon problemi yaşayanlar ile şeker hastaları, implant uygulamasından önce kesinlikle doktorlarına danışmalıdırlar. Bunlar haricinde, ciddi bir sağlık problemi olmayan hastalarda da emin olmak için genel ağız kontrolü, panoramik filmle birlikte bir çene filmi ve gerektiği durumlarda üç boyutlu filmler çekilebilmektedir. Bunlar yoluyla hastanın implant uygulamasına uygun olup olmadığı anlaşılır. Eğer hasta implantasyon işlemi için uygun koşullarda ise, yapılacak implant dişin boyu, çapı ve protetik açıdan değerlendirilmesi yapılır. Sonrasında hasta ameliyata alınabilir.

Diş implantı tekli ya da çoklu yapılabilmektedir. Örnek vermek gerekirse, eğer bir hasta damak protezinden rahatsızsa, bu hastaya komple implant uygulaması yapılabilir. Ayrıca implant uygulaması, damak protezlerden daha güvenli ve daha temiz bir kullanım olanağı sağlamaktadır. Kullanımı daha kolaydır.

Geleneksel tedavi yöntemlerini benimsemeyen ve diş eksiklikleri olan hastalarda, implantasyon büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Kuron ve köprü gibi geçmişten gelen tedavi yöntemlerinde, çevredeki dişler ve diş etleri de zarar görebilmekteyken, implant dişlerde, çevreye herhangi bir zarar söz konusu değildir. İmplant kökü kendi başına sağlam bir temel oluşturmaktadır. Çevre dişlerden destek alması gerekmez.

DİŞ İMPLANTININ YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Eğer implant ticari amaç güdülerek, yanlış ve kötü uygulamayla yapılmışsa elbette ki yan etkiler kaçınılmazdır. Eğer ticari kaygıya dayalı, olması gerektiğinden fazla implant uygulaması yapılırsa, bu durum çene kemiğinin direncini oldukça düşürür ve yan etkiler için kaçınılmaz bir alan oluşturur.

İmplantasyon tedavisinde en başta gelmesi gereken amaç, en az implantasyon işlemiyle en iyi ve verimli sonucu almaktır. Aksi durumlarda, yani kar amaçlı fazla implant dişin yerleştirilmesi gibi hallerde hem hasta yorulur hem de diş hekimi gereksiz bir riske girmiş olur. Böyle durumlar sonucunda hastanın tedavisinde birçok problem çıkar. Bu tür sağlık problemleriyle karşı karşıya kalmamak için doktor da, hasta da azami dikkat göstermelidir.

Düzgün yapılan implant uygulamalarında, kemiğe, ya da dokuya zarar verebilecek hiç bir madde kullanılmadığı için herhangi bir yan etki söz konusu değildir. Ancak her malzeme de olduğu gibi, implant tedavisinde kullanılan maddelerin ucuzları, sahteleri de piyasada bulunmaktadır. Bu noktada hasta, kliniğin, doktorun ve daha önce alınan sonuçların iyi bir incelemesini yapmalıdır. Çünkü herkes implant uygulması yapabilmektedir. Ülkemize dünyanın her yerinden, çeşitli implant malzemeleri gelmektedir. Bunların içinde hatalı olanları da mevcuttur. Bu tür hatalı olan implantlar çok ucuza satılmaktadır. Bir takım kliniklerde çok ucuza implant uygulması yaptıklarına dair duyurularla hastalar üzerinde bunları kullanmaktadırlar. Bu tür yanlış yönlendirmelerden katiyetle kaçınılması gerekilmektedir. Bu tarz durumlar karşısında implant yaptırmaya karar vermiş kişilerin çok titiz bir araştırma yapmaları şarttır. Aksi durumlar, hem büyük para kaybına hem de sağlığı riske atmaya davet çıkarmaktır.

DENTAL İMPLANTLAR SİZİN İÇİN UYGUNMU ?

Bu konu,çevrenizdeki uygun kemik miktarına ve sağlık durumunuza bağlı olduğu için dişçinizle görüşülmelidir.özel durumunuza göre sadece dişçiniz değerlendirebilir.ayrıca içerdiği riskleri ve tedavinin maliyetini de konuşmak önemlidir.Diş köklerine ek olarak diş kronlarıda yenilendiği için bu yöntem köprü ve proteze göre çok daha pahalıdır.ancak dental implantlar çene kemiğinin içinde yeterince sert olduğundan çiğneme için gereken büyük kuvveti sağlayabilirler.

implant potansiyel ömürlük yatırımlardır.Yaşam boyunca implant yok olan diş kökünün yerine geçerler ve çevresindeki kemiğin yeniden şekillenmesine engel olmazlar.Bu da çene iskeletinizin dimansiyonel bütünlüğünü korur ve genç yüz görünümünüzü devam ettirir.Dişlerinizin çoğunu ya da tamamını kaybettiğinizde dental implant gençliğinizi koruma özelliği sağlaması doğrudur.

İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve alerji riski olmayan titanyum dan yapılan yapay diş kökleridir.İmplant tek diş eksikliğinde kullanılabildiği gibi ağızda hiç diş kalmayan vakalarda da kullanılabilir. Doğal dişlere en iyi alternatiftir. Köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar.

Dental İmplantlar hakkında A’dan Z’ye sıkça sorulan Sorular ve cevapları

Dental implantlar sizin için de çözüm olabilir mi ? İmplant tedavisi hakkında en sık sorulan sorular ve cevapları aşağıdaki sayfalarda anahtar sözcüklere göre  A’dan Z’ye sıralanmıştır.

A -)  İmplant ve Yaş

Dental implantlar için bir asgari yaş sınırı varmıdır?

Kemik gelişimi , implantların yerleştirileceği dönemde tamamlanmış olmalıdır.Bunun yaklaşık 18 yaşından önce tamamlanmış olacağı varsayılabilir.Bayanlarda kemik gelişimi genelikle erkeklerden önce tamamlanır.Tereddüt olması durumunda el-bilek radyografik incelemesi ile kemik durumu kontrol edilebilir.

İleri bir yaşta implant uygulaması kontrendike midir?

İmplantlar ile yaşam kalitenizin yükselmesi hiçbir zaman geç değildir.Tedavi riski o kadar düşüktür ki implantlar 70,80 hatta 90 yaşındaki hastalara dahi uygulanabilir.Bir üst yaş sınırı yoktur.Eğer herhangi bir diğer rutin diş tedavisi için uygun durumda iseniz ve sağlık durumunuz elverişli ise ,implant yaptırabilirsiniz.

İmplant ve Hava Alanı Güvenlik Kontrolü

Herhangi  gibi bir güvenlik kontrolü sırasında dental dedektörleri implantım nedeni ile uyarı verir mi?

Bu gibi durumlarda endişe etmeye gerek yoktur.İmplantlar manyetik olmadıkları için güvenlik dedektörünü etkilemek için cok küçüktürler.Ve eğer detektör implantınız için uyarı verse dahi,sorunu çabucak ve kolayca açıklayabilirsiniz.

İmplant ve Anestezi

İmplant yerleştirilmesi esnasında anestezi uygulanması gereklimidir?

Lokal anasteziler herhangi bir ağrıya tamamen engelleyebilirler.İmplant uygulaması esnasında çene üzerinde basic hissedilir fakat ach hissiyatı duyulmaz.İmplant uygulaması bu sayede normal bir operasyon havasında geçer.

 

Aynı Zamanda implant ve estetik gülüş tasarımı mümkünmüdür?

Evet memkün.Diş hekimleriniz  beyazlatma çalışmaları ve temizlik işlemi ile dişlerinize estetik hava kataçaklardır.Çekici olmayan ön dişlerinize bonding uygulaması yapılabilir.Bu uygulama sayesinde dişleriniz estetik bir hava kazanır.

 

İmplant ve Kemik Greftleme

Kemik Greftleme işlemi ne zaman yapılır?

Eğer çene üzerinde hiç kemik yok ise ve uzun zamandır bu dişler ile bağlantılı olarak doğal bir çiğneme yüküne maruz kalmış ise, kemik aşamalı olarak atrofiye uğrayarak küçülür.Bu durum r kullanılmayan kasın küçülme durumu ile aynı durumdur.Belirli bakterilerde kemiği yıkıma uğratabilir.Bu duruma periodontitis , yani dişeti dokusunun enflamatuar hastalığı adı verilir.Eğer kemik zayıflamış veya incelmiş ve bir implant bu kemik içerisine yerleştirilemiyor ise , hekimlerimiz kemik grefti uygulamayı önereceklerdir.Kemik dokusu vücudun başka bir bölümünden alınacak bir  kemik dokusu veya bir yapay kemik materyali ile mümküm olduğunca atravmatik biçimde restore edilir.Sıklıkla , farklı bir bölgeden alınan kemik ile yapay kemik materyalleri birlikte kullanılır.Greftleme materyali doğrudan kemik üzerine tabakalanır ve vücut tarafından zaman içerisinde kuvvetle kemik dokusuna dönüştürülür. Bu yöntemle kemik genişletilebilir.Üst çenenin arka bölümünde kemik genellikle bir sinüs lifting (yükseltme) işlemi ile kazanılabilir.Bu işlem implantın bir kısmının üst cene sinüs bölgesine uzanmasına engel olur. Kemik greftleme sıklıkla implantın yerleştirilmesi esnasında yapılabilir.Ne var ki , diğer vakalarda ayrı bir ayakta detavi prosedürü de gerekli olabilir.

Kalp Pili kullanan hastalarda implant tedavisi risk taşırmı?

Hayır taşımaz.İnsan vücuduna uygulanan implantların herhangi bir elektromanyetik etkisi gözlenmemiştir.

İmplantlar ve Seramikler

İmplant , Ayakta tedavi işlemi

Diş hekimlerimizi dişlerinizde her hangi bir estetik kayba yol açmadan ayakta implant tedavisi yapabilir.Bu sayede günlük rutin işlere devam edebilir , yemek yiyebilir , çalışabilirsiniz.

İmplant Dişlerin Bakımını nasıl yaparım ?

İmplant dişlerin bakımı, normal dişlerin bakımı ile hemen hemen aynıdır, Diş fircası, diş macunu ve diş ipi ile günlük bakımlar yapılabilir.Burada en önemli unsur ise diş aralıklarında biriken gıdaların temizliğidir.Bu gıdalar zamanlar bakteri oluşumunu hızlandırır.Bu durumda diş ipi kullanmanızı tavsite ediyoruz.

Şeker Hastaları ( Diyabet Hastaları ) da İmplant Uygulaması

Diyabet Hastaları İmplant yaptırabilirmi ?

Diyabet hastaları implant uygulaması yaptırabilir.Fakat diyabet hastasının doktor kontrolünde olması gerekmektedir.Aksi taktirde doktor kontrolünde olmayan diyabet hastalarının iyileşme süreleri uzayabilir.Her hangi bir olumsuz durum karşısında hekimlerimiz diyabet hastalığını kontrol eden doktorunuz ile kontak halinde olacaklardır.

Hastalıklar ve İmplant

İmplant Uygulamasını Ekkileyecek hastalıklar Nelerdir?

Bu tip hastalıklara pek sıklıkla rastlanmasada Kalp ve Damar hastaları , kanama problemi olan hastalar , Böbrek yetmezliği sorunu olan hastaların implant uygulamasını yaptırmadan önce doktorlarımıza mutlaka kullandıkları ilaçlar ve tedavilerinin hangi aşamada olduklarını bildirmeleri gerekmektedir.Bu sayede diş hekimlerimiz sizlere diğer seçenekler hakkında bilgiler verebilir.

 

İmplantların Kalıcılık Süresi Nedir?

Eğer implantlar çene kemiğine tam olarak yerleştirilmiş ve ağız ve diş bakımı düzenli yapiliyor ise ömür boyu dayanabilir.

İmplant Tedavisi Sonrası çiğnemede problem olurmu ?

Yapılan implant uygulaması ile normal dişlerinizin işlevi arasında hiçbir fark yoktur.Aynı doğallığı ve çiğneme hissiyatını güvenli bir şekilde hissedebilirsiniz.

İmplatın Ağız içindi Hissi Nasıldır?

İmplant uygulamasının normal dişlerinizin yapısından hiçbir farkı yoktur.Normal diş işle implant ayırt edilmesi cok zordur.Arada hiçbir fark hissetmezsiniz.

İmmediyat Yükleme

İmplantlar dişler çekildikten hemen sonra yerleştirilebilir mi?

İmplant destekli dişler için normal plan , implantlar yerleştirildikten sonra üzerlerine yükleme yapılmadan iyi bir iyileşme sürecini içermektedir. Bu işlemde dişsiz boşluk , normalde komşu dişlere tutturulan klasik bir protez ile geçici olarak kapatılır. Ne var ki , immediyat yüklemede özel koşullar altında protez veya geçici protezin aynı seansta implantra sabitlenmesine olanak sağlayan yeni implant sistemleri ve yöntemleri kullanılmaktadır.Hastalar aynı gün  içerisinde implantlarına ve üzerine monte edilmiş doğal görünümlü dişlerine sahip olabilirler. u

İmplantlar ve ilaçlar ile herhangi bir etkileşim var mıdır?

Bu durum bazı ilaçlar için mümkündür.İyileşme esnasında olan bir hastada kortizon kullanımı farklı sonuçlara yol açabilir ve iyileşme süresini olumsuz yönde etkiler.

Kan sulundırıcı ilaç kullanan hastalarda ciddi kanamalara yol açabilir.Bu tip vakalarda mutlaka hekimlerimize  başvurunuz.

İmplant destekli bir protezi gece çıkartmam gerekir mi ?

Geleneksel bir protez mutlaka gece çıkarılmadır , çünkü gece yerinden çıkarak sindirim ve solunum yolunu tıkama riski yüksektir.İmplant destekli bir protez normalde yerine sabitlenmiş ve gece herhangi bir tehlike yaratmadan yerinde bırakılabilir.Hekimlerimiz size bu konuda tavsiyelerde bulunacaklardır.Sadece sormanız yeterli.

İmplant Sonrası Ağrı Hissiyatı

İmplant sonrası işlemlerde genellik dişetlerinde hassasiyet olabilir.Hassasiyete bağlı diş eti kanamları ve yanak kısmında  şişmeler ilk birkaç gün görülebilir.Fakat çoğu hasta ertesi gün ağrı kesici almaya bile ihtiyaç duymaz.Bu genellikle diş ev ağız yapısı ile alakalı bir durumdur.

 

İmplantlar arasında kalite açısından bir fark var mıdır?

İmplantlar da diğer ürünlerde olduğu  kalite sırasına göre sıralandırılabilir.impların şekillerinde , özellikle  de yüzeyleri acısından farklılıklar vardır.Bir implantın yüzeyi titaniyum doku uyumlu materyal özelliklerini geliştirmek için modifiye edilebilir , ancak bu yüzey özelliklerini daha kötü hale getirebilir.Hekimlerimiz kullanılacak implatın malzemesi hakkında sizlere bilgi vereceklerdir.

İmplantlar uygulaması ileilgili herhangi bir risk mevcut mudur?

İmplant yerleştirilmesi minör bir cerrahi işlemdir.İmplantların yerleştirilmesi esnasında sinirler ve kan damarlarının hasar görmesi gibi komplikasyonlar tabi ki mümkündür.Teşhis ve planmadaki gelişmeler sayesinde bu durum gümüzde hayli nadirdir.İmplant tecrübeli bir dişhekimi tarafından yerleştirildiğinde , riskler bir yirmi yaş dişinin çekiminden daha fazlası değildir.

Tam olarak iyileşmiş bir implantın ani biçimde vücut tarafından reddedilmesi de pek muhtemel değildir.Ne var ki , nadir vakalarda kemik implantı yeterince sıkı biçimde tutamayabilir.Bu durumda yüklemeye yeterince direnç gösteremez ve büyük bir ihtimalle lokal anestezi altında çıkarılması gerekir.Çoğu vakada , istenildiği taktirde aynı seanste yeni bir implant yerleştirilebilmektedir.

Eğer bir implant enfekte olursa?

Yeterince erken tespit edildiğinde , bakteriler tarafından meydana getirilen enfeksiyonlar başarılı biçimde tedavi edilebilir.Eğer diş bakımı ve profilaksi için düzenli aralıklarla kliniğimizi ziyaret ederseniz ve evde dişlerinizi düzenli olarak fırçalarsanız , bu durumun başınıza gelmesi muhtemel değildir.

Protezin Yenilenmesi  ve modifiye edilmesi.

İmplant destekli protezler yenilenebilir mi , veya eğer daha fazla diş kaybedilir ise büyütülebilir mi ?

Evet, protez her zaman yenilenebilir ve modiye edilebilir.İmplant yıllar sonra dahi kolaylıkla bir köprü veya protez için desteğe dönüştürülebilir.

Normal bir tam protezim var.İmplantlara tutturulabilmesi için yeni proteze ihtiyacım var mı ?

Eğer mevcut proteziniz implantların ideal biçimde yüklenebilmesi ve iyi bir çiğneme fonksiyonu için yeterli yeterli bir yeterli ise, tabii ki implantlara tutturulacak şekilde ayarlanabilir.

Destek olarak protezime entegre edilmiş kendi dişlerimden bir tanesi kaybedilirse ne olur?

Bir dişin, kök enflamasyonu gibi bir sebeple çekilmesi gerekli olduğunda , genellikle ilave bir implant bir implant ile kolayca yer değiştirebilir.Destek ve muhtemelen protez de buna göre modifiye edilecektir.

İmplant ve Sigara kullanımı

Sigara kullanan hastalarda implant uygulaması yapılabilir, ancak tedavi süresinde uzamalar ve ağız için riskler meydana gelebilir.Bu tip durumlarda hekimlerimiz bilgilerini sizlerle paylaşıyor olacaktır.

İmplant uygulaması yaptırdıktan Sonra spor yapabilir miyim?

İmplant uygulaması bitiminde spor yapmak herhangi bir sorun teşkil etmez.Ne var ki,  farklı spor dalları ile uğraşıyorsanız lütfen hekimlerimize danışınız.İyileşme sürecinin etkili geçebilmesi için birkaç gün dinlenmek önemlidir.

Protez Dişler na zaman ve nasıl implant üzerine yerleştirilir?

Normal bir iyileşme  sürecinde implantlar üst çenede yaklaşık altı ay sonra , alt çenede kemiğine kaynamış olacaktır.Yeni kronlarınız artık güvenli biçimde yerine uygulanabilir.

Hekimlerimiz implantın üst kısmını açıp, dişetini doğru biçimde şekillendirmesi için geçici olarak koping adı verilen küçük bir kapağı yerine vidalar.Bu aşamada bir ölçü protezinizin yapımı için temel olarak kullanır.Renk seçimi hassas biçimde yapılır protez prova edildikten sonra, proteziniz implantlara güvenli biçimde sabitlenir.

 

Tedavi ve iyileşme süreci esnasında dişsiz mi kalacağım?

Hayır.Eğer tedavi öncesinde hareketli bir protez kullanmakta ideyseniz ,bu protezi kullanmaya devam edebilmeniz için genellikle sadece basit bir düzeltme gerektirecektir.Önceden kullandığınız bir hareketli proteziniz yok ise ,boşluk yine de geçici bir protez ile kapatılabilir.Bazı durumlarda implantlara aynı seansta sabitlenmesi dahi mümkün olabilir.Böyle uzun dönem kullanım gerektiren geçici protezlerde, nihai protezlerden ve kendi dişlerinizden gerçekten ayırt  edilemeyecek estetikte çözümler de mevcuttur.

İmplant ve Tedavi Süresi

Yeni diş köklerim için kaç randevu gerekiyor?

Bu, tedavinizin kapsamı ve tipine bağlıdır.Dişhekimleriminiz sorularınıza  cevap vereceği konsültasyon için genellikle bir randevu yeterlidir.Bir sonraki randevu ön muayene ve planlama için olacaktır.Yeni diş kökleri çene kemiğine genellikle kısa bir süre sonra tek bir tedavi seansı içerisinde yerleştirilebilir.Bu süreçte , dişhekimlerimiz implantın konumlandırılacağı bölgedeki dişetine implantın yerleştirildikten sonra üzerinden kapatılacak olan küçük bir kesim yapar. İmplant yerleştirildikten bir veya iki gün sonra yara kontrol edilerek düzgün bir şekilde iyileşmekte olduğundan emin olunur.Yaklaşık on gün sonra dikişler uzaklaştırılır.Artık iyileşme süreci esnasında daha fazla tedavi seansı gerekmeden kemiğin rejenere olmasını bekleyebilirsiniz.

İmplant Tedavisinden sonra Ne zaman işime geri dönebilirim ?

Dişhekimlerimiz sizler için birkaç günlük rapor düzenleyeceklerdir.Bu süreçte sağlıklı bir şekilde dinlenebilirsiniz.Ne var ki, genellikle işlemden sonraki gün normal hayatınıza devam edebilecek durumda olacak ve birkaç gün içinde işinize dönebileceksiniz.

İmplant ve Endişeler

İmplantlarınızı vücudunuzun bir parçası gibi düşünün. Egzersiz yapabilir, konuşabilir, çiğneyebilir, gülebilir he hiçbir şey olmamış gibi yaşamınıza edav edebilirsiniz.İmplantların doğal dişlerden hiçbir farkı yoktur.

İmplantın Tarihcesi

 

Tarih boyunca çekilmiş dişler, tahta parçaları, fil dişi, kurumuş kemik, altın…gibi malzemeler implant olarak kullanılmıştır. Diş implantlarına yönelik en eski bilgiye Çin İmparatorluğu’nun M.Ö.3216 yıllarındaki tıbbi tedavi yazıtlarında rastlanmaktadır. Günümüz implantları artık son teknolojik ilerlemeler sayesinde biyolojik ve biyomekanik prensipler baz alınarak geliştirilmiş ve başarıları kanıtlanmıştır. Literatürde beş yıllık başarı oranı % 98 olarak bildirilmektedir.

 

 

 

 

implant, bonding, estetik diş, estetik gülüş, diş beyazlatma, ağız sağlığı, ortodonti, carpık diş, ağız bakımı, dental bonding, dental implant, diş hekimliği, Diş Sağlığı ve Önemi, diş yaptırmak, diş taktırmak, implant fiyatları, implant istanbul, estetik gulus, porselen laminalar