(0216) 302 80 80

SEDASYON NEDİR ? NASIL YAPILIR ?

copacti-m

Sedasyon yöntemi, genel bir anestezi olmamakla birlikte hastanın bilinci açıkken ve her türlü konuşmaya cevap verebilecek durumdayken korkusuz ve endişesiz bir yöntemdir. Operasyon hastane ya da ameliyathanede değil, hekimin muayenehanesinde hastasıyla diyalog halinde geçer.
Operasyonda, hekim hastanın ağzını açmasını istediğinde hasta bunu kolaylıkla gerçekleştirir.
Hasta işlem sırasında monitörle izlenir, nabzı ve tansiyonu kontrol edilir. Operasyon sonrasında ilaçların etkisi ile gerçekleşen diş işlemini, ağrıyı vb. durumları hissetmeyen hasta bu ne nedenle psikolojik travma yaşamaz. Böylece, hasta daha sonrası seanslara daha kolay gelecektir.
Hastada herhangi bir yan etki yaratmayan sedasyon yöntemi, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde uygulanabilecek bir yöntemdir. Erişkinlerde uygulanan intravenöz (damariçi) ile tek seansla birçok diş tedavisi yapılabilir ve tedavi sonrasında hasta rahatlıkla evine gidebilir. Ancak, hastanın yanında yakını ile gelmesi gerekir ve güç kaybedecek hareketlerden, araba kullanmaktan kaçınmalı, istirahat etmelidir. Bu yöntem ile hasta, güvenli ve rahat, korku hissinden uzak bir ortamda herhangi bir acı hissetmeden sağlığına kavuşabilir.
Bu yöntem, çocuklarda uygulandığında da özellikle korkuya meyilli çocukların bilinçaltında derin izler bırakacak psikolojik travmaları engeller. Aynı zamanda tansiyonlu hastalar ve kalp hastalarında anestezi ortamının daha rahat gerçekleşmesini sağlar.

Sosyal medyada paylaşın
implant, bonding, estetik diş, estetik gülüş, diş beyazlatma, ağız sağlığı, ortodonti, carpık diş, ağız bakımı, dental bonding, dental implant, diş hekimliği, Diş Sağlığı ve Önemi, diş yaptırmak, diş taktırmak, implant fiyatları, implant istanbul, estetik gulus, porselen laminalar